Ładowanie...

Montaż szamba betonowego krok po kroku


Wszyscy właściciele budynków, które znajdują się poza zasięgiem sieci kanalizacyjnej, mają obowiązek zainstalowania na swojej posesji szczelnego szamba albo przydomowej oczyszczalni ścieków.

Decydując się na takie zbiorniki, możemy mieć pewność, że produkowane przez nasze gospodarstwo domowe ścieki nie zanieczyszczą wód gruntowych oraz najbliższej okolicy. Ważne jest wybranie odpowiedniej wielkości zbiornika. Musi być odpowiednio dopasowany do liczby mieszkańców danego domu, aby nie przepełniał się za szybko. Do wyboru mamy szamba z tworzyw sztucznych albo z betonu. W naszej ofercie znajdą Państwo szamba betonowe, które są zdecydowanie bardziej wytrzymałe od tych zrobionych z polietylenu. Ich wadą jest duża waga, przez co montaż jest trudniejszy.

Jak przebiega montaż szamba betonowego?

1. Wybór i zakup odpowiedniego zbiornika

Na początku trzeba dokonać bardzo ważnego wyboru. Jaki zbiornik będzie dla nas najlepszy? Zastanówmy się przede wszystkim nad tym, jaka powinna być pojemność takiego szamba, aby mogła zaspokoić potrzeby wszystkich użytkowników. Zdecydujmy się też na odpowiedni rodzaj zbiornika. Do wyboru mamy: zbiorniki jednokomorowe, dwukomorowe jednoczęściowe z przegrodą i dwukomorowe dwuczęściowe szeregowe.

2. Wybór odpowiedniego miejsca na posesji na wykonanie wykopu pod szambo

Aby szambo mogło być zamontowane, trzeba najpierw wykonać wykop, w którym później umieścimy szambo. Wybierając odpowiednie miejsce na wykop, pamiętajmy o zachowaniu minimalnych odległości. Szambo musi być oddalone od drzwi i okien o 5-30 m, od studni przynajmniej o 15 m, od sąsiedniej działki o 2-7,5 m, od granicy działki (drogi albo chodnika) o 2-10 m.

3. Zrobienie wykopu pod zbiornik

W wybranym miejscu należy wykonać wykop pod szambo. Najlepiej zlecić to zadanie ekipie, która zajmuje się tego typu pracami. Głębokość takiego wykopu musi być dostosowana do wysokości zbiornika. Wykop wykonuje się zazwyczaj koparką. Jego dno musi być wypoziomowane i wzmocnione.

4. Transport szamba

Po zakupieniu odpowiedniego szamba nasza firma zajmie się jego dowozem pod wybrany adres. Ładujemy do samochodu ciężarowego wszystkie elementy wybranego szamba i bezpiecznie przywozimy je do klienta.

5. Rozładunek i osadzenie szamba w wykopie

Rozładunek i osadzanie zbiornika w przygotowanym wcześniej wykopie odbywa się przy użyciu dźwigu, ponieważ wszystkie części szamba betonowego są bardzo ciężkie.

6. Zasypanie zbiornika

Ostatnim etapem jest zasypanie szamba osadzonego w wykopie.

Wróć